Návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu

06.11.2018

V dňoch 30.9. – 2.10.2018 sme sa zúčastnili na exkurzii v Štrasburgu. Tento výlet nám bol odmenou za napísanie práce o kulakovi Jozefovi Sádovskom, ktorý zostal aj napriek mnohým skúškam verný ľudským hodnotám. Túto prácu sme prezentovali na konferencii Nenápadní hrdinovia, ktorú zastrešuje OZ Nenápadní hrdinovia v spolupráci s Nadáciou Konrada Adenauera a ďalšími.

V Štrasburgu sme strávili dva krásne dni, kde sme absolvovali plavbu loďou, prehliadku katedrály Notre Dame a videli sme mesto i z výšky. Zážitkom bola pre nás aj francúzska kuchyňa. Jeden celý deň sme strávili prechádzkou okolo európskych inštitúcií a návštevou samotného parlamentu, kde sa nám venovali Slováci z Oddelenia návštev a seminárov, ktorí nám vysvetlili ako parlament funguje. Naša europoslankyňa Anna Záborská nás oboznámila s prácou, ktorú robí. Bolo vidieť, že ňou žije, že je odborníčkou v svojej oblasti a má prehľad. Nakrátko sme boli prítomní i na zasadaní parlamentu, kde sme so zatajeným dychom pozorovali, ako to všetko prebieha.

Za všetky zážitky i opateru patrí vďaka i pánovi Vladimírovi Záborskému, ktorý nás celou exkurziou sprevádzal. Sme vďačné, že sme sa mohli tohto obohacujúceho výletu zúčastniť.

Tereza Žáčiková a Alexandra Kovárová

Galéria 4 obrázkov


© 2019 SPŠ sv. Františka z Assisi. Všetky práva vyhradené..

Vytvorené zo Lukáš Behro