Na hodine geografie

28.11.2018

Na hodine geografie v 9. ročníkoch sme sa učili netradične o tradičných veciach Slovenska. Žiaci mali za úlohu pripraviť si projekt na tému: Slovenské tradície. Svojej úlohy sa chopili veľmi hravo a niektoré projekty boli naozaj veľmi kreatívne:

V 9.C si Mišo pripravil projekt o tradičných krojoch, ktoré nosili ľudia na Záhorí pri práci. Veronika predviedla svoj gemerský kroj aj s krátkou tanečnou ukážkou.  Nezaostávala za ňou ani Sára v detvianskom kroji. . Hanka mala pripravený projekt o šúpolienkach. Tradície bez jedla by pravými tradíciami:Fero s Nelou priniesli tradičné jedlo ich rodiny - ŠMOR, Erik bobaľky, Sára liptovské pagáče, Veronika kapustu zo Stupavy, Paťo o zázrivské korbáčiky. O modranskej keramike nám zas porozprávala Mirka. V krojoch sa predviedli aj žiačky 9.A Miriam a Agi v horehronskom a Miška v zemplínskom.

A za svojimi žiačkami som nezaostávala ani ich učiteľka, ktorá prišla v myjavskom kroji, ktorý je požičala pani učiteľka Katka Pavlíková, ktorá vedie krúžok Folklórik na V20.

Galéria 13 obrázkov


© 2019 SPŠ sv. Františka z Assisi. Všetky práva vyhradené..

Vytvorené zo Lukáš Behro