Aktuality

Žiaci 6. a 7.ročníka na hodinách techniky dali druhú šancu obitým hrnčekom a zasadili do nich semienka rajčín,paprík a rôznych byliniek. Tieto hrnčeky budeme pred Veľkou nocou predávať a výťažok z predaja bude venovaný deťom zo Sýrie o ktorých sme počuli na školských svätých omšiach.

Piataci sa rozhodli stvárniť svoje obľúbené literárne postavy. Zahĺbili sa nielen do myšlienok svojich postáv, ktoré veľmi výstižne opísali, ale niektorí sa podujali napodobniť ich aj vizuálne.

Svetový deň vody je vždy jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia i pre rozvoj ľudskej spoločnosti. 

12. marca sa dvaja víťazi z našej školy Táňa Ondrejková a Tomáš Hudcovský stretli s tými najlepšími - v prednese poézie a prózy v okresnom kole na súťaži Hviezdoslavov Kubín.

šifHra

10. 03 2019

Pozývame Vás na 8. ročník F-Day v celkom novom šate s názvom šifHra, ktorý sa bude konať 11. mája 2019 od 13,00 hod. do neskorého večera.

English week 2019

10. 03 2019

Už tradične aj tento rok  žiaci a študenti našej školy mali možnosť celých 1350 minút zdokonaľovať svoje konverzačné schopnosti v angličtine.

So žiakmi šiestych ročníkov sme hneď zostra po prázdninách absolvovali prednášku, ktorú pre nás pripravila Mgr. Veronika Ševčíková, ktorá je hovorkyňou Letiska Bratislava

V piatok, 23.2. sa žiaci 4.ročníka zúčastnili divadelného predstavenia Mrázik na ZUŠ Gercenova, ktorá toto predstavenie pripravila spolu so ZUŠ sv. Cecílie.

Letný tábor 2019

21. 02 2019

Prihlasovanie detí na tábor Spojenej školy sv. Františka v termíne 17.8.-24.8.2019

Formulár na prihlásenie

Vážení rodičia,
srdečne vás spoločne s vašim dieťaťom/vašimi deťmi pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 21. 3. 2019 (štvrtok) od 8.15 do 12.00 h v našej škole na Veternicovej 20, Bratislava.

14. február 2019 sa naša škola  hostiteľom 45 súťažiacich, ktorí si prišli zmerať svoje sily v obvodovom kole Dejepisnej olympiády. Privítali sme žiakov a učiteľov z 11 škôl a žiaci súťažili v 4 súťažných kategóriách.

13. 2. 2019 sa deväť zanietených recitátorských duší z našej školy, zúčastnilo krajského kola recitačnej súťaže "A slovo bolo u Boha". Konkurencia bola veľká, no predsa sme obsadili zopár pekných miest. 

Práve tieto dve vlastnosti budete potrebovať na tohtoročnom F-Day, o ktorom vám zatiaľ nič viac neprezradíme. Ako skvelí hádači máte možnosť získať fantastickú odmenu, ak uhádnete, čo za vec je tu odfotená a na čo slúži.

 

Aj 2. deň úspešne za nami. Držte palce a pozdravujeme...

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania zriadený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky zverejnil výsledkovú listinu z celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka ZŠ v školskom roku 2018/2019

Cez vianočné prázdniny 85 žiakov ZŠ a 25 gymnazistov ochotne venovalo svoj čas štúdiu Svätého písma. Príprava na školské kolo biblickej olympiády im priniesla nielen nové poznatky, ale aj duchovný úžitok. 

Ekokrúžok

11. 01 2019

Deti z ekokrúžku na Veternicovej si užívajú prírodu v každom počasí. Sneh preskúmali naozaj dokonale. 😀

Vianočné sviatky majú pre všetkých neopakovateľnú atmosféru – aby to nebolo len o zákuskoch, darčekoch a prázdninách, počas adventu sme sa spoločne snažili na tieto sviatky  pripraviť.

12. a 13. decembra sa v našej knižnici zaryli do podlahy lahodné tóny, ktoré plynuli z úst umelcov zúčastnených sa súťaže A slovo bolo u Boha.

Beseda s poľovníkom

23. 12 2018

Už tradične sa na našej škole koná beseda s poľovníkom o lesných zvieratách pre piatakov. Žiaci sa dozvedeli o živote zvierat,ako sa o nich poľovníci v zime starajú ale aj to ako nájsť stopy zvierat v lese.

Výsledkov: 1 - 20 z 58

© 2019 SPŠ sv. Františka z Assisi. Všetky práva vyhradené..

Vytvorené zo Lukáš Behro