Aktivity Učenie (pečenie) je hra
Učenie (pečenie) je hra

alebo ako 6.B chutili výsledky učenia :-)

pečenie 6.BNa hodinách SJ sa šiestaci učili opis pracovného postupu.

Na domácu úlohu mali zistiť recept na obľúbený koláč alebo nejaký rodinný recept. Ono sa to ľahko povie a napíše. A tak mala úloha aj nepovinnú časť – vyskúšať koláč podľa receptu aj upiecť a zdokumentovať. Aké bolo prekvapenie učiteľky, keď v deň „D“ trieda rozvoniavala po všakovakých dobrotách. Šiestaci vydržali do začiatku šiestej hodiny domácu úlohu nezjesť!

Pri prezentáciách projektov si vypočuli všakovaké zážitky z pečenia. Až na vlastnej koži pochopili, čo znamená dodržať postupnosť jednotlivých krokov, pripraviť na cesto presné množstvo surovín, že nemôžeme dať do koláča namiesto 1 deci oleja celý liter a že je to rozdiel :-). Aké je dôležité najprv vajíčka vyšľahať do peny, aby bol koláč nadýchaný a tiež vybrať ho z rúry v pravý čas, aby nezhorel.

Najlepšia časť bola ochutnávka. Deti sa neváhali rozdeliť so svojimi spolužiakmi, ponúkali sa ostošesť a pretekali sa, ktorá „úloha“ najviac uspokojí ich maškrtné jazýčky. Vedeli sa aj vzájomne oceniť potleskom a mľaskajúcou pochvalou.

Aj keď zväčša žiaci nedočkavo a so škŕkaním v bruchu čakajú na posledné zvonenie, aby deň v škole zavŕšili chutným obedom v Gizkinej kuchyni, tentokrát odchádzali z hodiny s plným bruchom a požiadavkou, aby takéto úlohy mávali častejšie :-)

 

Posledná úprava Nedeľa, 15 Apríl 2018 20:58