Aktivity English week 2018
English week 2018

Už tradične aj tento rok žiaci a študenti našej školy mali možnosť celých 1350 minút zdokonaľovať svoje konverzačné schopnosti v angličtine. Počas 3 týždňov 5.- 23.februára sa v kurze vystriedalo rekordných 120 účastníkov.

Celkovo piati lektori z Veľkej Británie a Kanady ich celý týždeň namiesto matematiky, slovenčiny a ostatných predmetov zamestnávali pomocou hier, hraní rolí a iných aktivít na rôzne témy. 

Pocity neistoty vystriedalo nadšenie a zábava pri rozvíjaní jazykových zručností, obohacovaní slovnej zásoby a budovaní istoty a sebavedomia v komunikácii. Aktivity ich bavili natoľko, že niektorí si ani nevšimli, že sa prostredníctvom nich učia :-).

A čo si o kurze myslia niektorí z tohtoročných účastníkov?


Minulý týždeň sme hrali rôzne hry, pri ktorých sme mali veľa zábavy. Vyrábali sme aj vlastné “noviny”. Bolo to super. Jeden z lektorov nás naučil pesničku, ktorú sme na konci všetci spolu spievali.
Nina, 6.A

Očakávala som, že niektoré hodiny strávime napríklad slovíčkami a niektoré hrami, ale na moje milé prekvapenie sme sa vôbec nič neučili, ale pri hrách a vysvetleniach som sa veľa vecí naučila, veľmi ma to bavilo. Bolo to lepšie ako som očakávala. Cítila som sa príjemne. Lektori boli milí, a keď sme niečomu nerozumeli ochotne nám to vysvetlili aj 3-krát, len aby sme to pochopili.
Anička, 6.B

Páčilo sa mi, že lektori vôbec nevedeli po slovensky, takže keď sme sa ich niečo chceli spýtať, museli sme hovoriť po anglicky.
Viki, 6.C

Očakávala som zdokonalenie sa v angličtine a myslím, že mi o kurz aj dal. Naučila som sa nové slovíčka a nebáť sa hovoriť v cudzom jazyku.
Karolína, I.G

Tento rok to bolo lepšie ako minulý. Každým rokom sú tieto kurzy lepšie. Naučila som sa nové slovíčka a trošku lepšie komunikovať.
Terezka, 8.B

Veľa sme sa rozprávali, pracovali v skupinách. Cítil som sa príjemne, lektori boli milí, nápomocní. Bavilo ma to. Očakávania sa mi splnili. Zlepšil som si angličtinu, som istejší.
Peter, I.G

Páčilo sa mi, že sme sa učili cez hry a bavilo ma vymýšľať s kamarátmi príbehy, ktoré mohli byť smiešne.
Petra, 5.C

Očakával som dobrých, milých lektorov, dobrý program a nejaké vyrábanie. Všetko sa splnilo. Naučil som sa veľa nových slov. Teším sa na budúci rok!
Ondrej, 6.B


Ako to na kurzoch vyzeralo si môžete pozrieť na fotkách a videách.

Posledná úprava Piatok, 23 Marec 2018 14:32