Aktivity Školské kolo biblickej olympiády 2018
Školské kolo biblickej olympiády 2018

V stredu 10. januára sme školskou sv. omšou zahájili 11. ročník školského kola biblickej olympiády.

Takmer 100 účastníkov v 2 kategóriách (ZŠ a SŠ) sa v príprave venovalo Knihe Genezis (12–50 kap.) a Evanjeliu podľa Marka. Duchovné zápolenie prebiehalo paralelne v 5 skupinách, a tak primerané napätie pretrvalo až do samého konca. V kategórii ZŠ popredné miesta zaujali starší a skúsenejší žiaci, ale aj tí mladší bojovali zo všetkých síl a určite získali neoceniteľné skúsenosti, ktoré môžu využiť v budúcich ročníkoch BO. V kategórii SŠ nás potešil nielen zvýšený záujem gymnazistov o súťaž, ale aj kvalitné výkony víťazov (pozri Výsledková listina).

Všetkým účastníkom školského kola biblickej olympiády blahoželáme, pretože táto súťaž nemá porazených. Nech sa tento váš významný krok na ceste s Bohom premení na celoživotnú radostnú púť. :-)

 

 

Školské kolo biblickej olympiády 2018

     V stredu 10. januára sme školskou sv. omšou zahájili 11. ročník školského kola biblickej olympiády.        Takmer 100 účastníkov v 2 kategóriách (ZŠ a SŠ) sa v príprave venovalo Knihe Genezis (12–50 kap.) a Evanjeliu podľa Marka. Duchovné zápolenie prebiehalo paralelne v 5 skupinách, a tak primerané napätie pretrvalo až do samého konca. V kategórii ZŠ popredné miesta zaujali starší a skúsenejší žiaci, ale aj tí mladší bojovali zo všetkých síl a určite získali neoceniteľné skúsenosti, ktoré môžu využiť v budúcich ročníkoch BO. V kategórii SŠ nás potešil nielen zvýšený záujem gymnazistov o súťaž, ale aj kvalitné výkony víťazov (pozri Výsledková listina).

     Všetkým účastníkom školského kola biblickej olympiády blahoželáme, pretože táto súťaž nemá porazených. Nech sa tento váš významný krok na ceste s Bohom premení na celoživotnú radostnú púť.

Posledná úprava Piatok, 16 Február 2018 22:16