Aktivity Večer pre Vanessku
Večer pre Vanessku

20. novembra 2017 bolo vo vstupnej hale našej školy rušno.

Hladní a smädní rodičia, ktorí prišli na stretnutia s učiteľmi svojich detí sa mohli občerstviť teplým čajom, za ktorý touto cestou ďakujeme tete Gizke a chutnými koláčikmi, ktoré napiekli žiaci 6.A so svojimi rodičmi. Popri tom zároveň pomohli dobrej veci – prispeli do zbierky na auto pre Vannesku, ktorá od narodenia žije len s jednou rúčkou, na ktorej má iba dva prsty a aj to zrastené a auto potrebuje, aby sa rýchlejšie dopravila k lekárom, do školy a na rôzne aktivity, ktorým sa aj napriek svojmu handikepu s nadšením venuje.

 

Hŕstka šiestakov, ktorí sa rozhodli svoj voľný čas venovať pomoci iným horlivo ponúkala okoloidúcich rodičov a vysvetľovala im na čo vyzbierané peniaze poputujú. O tom, že nezaháľali a že rodičia aj deti našej školy sa radi podelia s tými, čo to potrebujú svedčí vyzbieraná suma.  Za jeden podvečer a nasledujúce dopoludnie sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 441,13 €. Všetkým, ktorí do zbierky prispeli , patrí naše  Pán Boh zaplať!

 

A takto si na ten večer spomína jedna z predávajúcich, Paulínka.

Tento večer bol venovaný Vanesske, ktorá nemá nohy ani jednu ruku a na druhej má len dva prsty – zrastené. Súrne potrebuje auto a preto sme sa rozhodli zarobiť pre ňu nejaké peniažky.                  

Stretli sme sa okolo piatej. Ako prvý prišiel Adam Farkaš so mnou. Pomáhali sme pani učiteľke pripraviť stoly, obrus, koláče. Potom prišla Danielka s Adamom Bombom a už sa to rozbehlo. Prichádzali rodičia, kupovali si koláče. Neskôr prišli ďalší spolužiaci: Daniel Hlavačka, Daniel Hlinka, Janko, Libor, Sofia a Sára. Išlo nám to dobre. Keď sa začalo rodičko, prišiel k nám jeden ujo, zobral si bábovku a muffin a hádajte koľko EUR nám dal do kasičky?! Dal nám tam 10 slovenských korún. S Danom sme sa na seba pozreli a rozmýšlali sme čo to tam dal. Keď sa rodičko skončilo, prišlo veľmi veľa rodičov. Rozprávali sme pre koho a na čo to je. Bolo úžasné pozerať sa na ľudí, ktorí chcú pomôcť ľuďom v núdzi. To je asi všetko. No počkať! Ešte som vám zabudla povedať koľko EUR sme vyzbierali. Bolo to neuveriteľných 441 €. Myslím, že to je slušná čiastka, ktorá by mohla pomôcť Vanesske. Hlavne keď nám Nadácia Orange sľúbila, že túto čiastku zdvojnásobí. Som šťastná!

 

 
Posledná úprava Utorok, 27 Február 2018 10:01