Aktivity Škola v prírode Euromesto 2017
Škola v prírode Euromesto 2017

V nedeľu 24.septembra dopoludnia bolo pred našou školou rušno.

Na parkovisku netrpezlivo postávali deti 6.A a 6.B, ktoré sa nevedeli dočkať odchodu do školy v prírode. Zamávali sme na rozlúčku rodičom a súrodencom a vyrazili sme. Po asi hodine cesty sme dorazili do Euromesta, kde sme celých 5 dní poznávali štáty Európy, ich hlavné mestá a vlajky, športovali, súťažili, povzbudzovali sa navzájom, tancovali, spievali, utužovali kamarátstva a tvorili nové. Bol to týždeň plný smiechu, radosti, zábavy a nezabudnuteľných okamihov. Bolo nám super a veru niektorí si pri rozlúčke aj poplakali. Odchádzali sme ale s krásnymi zážitkami a túžbou vrátiť sa niekedy späť tam, kde sa zo žiakov dvoch tried stala jedna partia.

Do našich spomienok môžete nahliadnuť v podobe fotiek.

 

A ako na školu v prírode spomínajú jej účastníci?

Dňa 24.9. 2017 sme plní očakávaní vyrazili do školy v prírode v Častej. Náš pobyt začal výborným obedom J, rozdeľovaním izieb a zoznamovaním sa s animátormi z Euroškoly. V areáli nás sprevádzala vlčiačka Lessie. Počas 6 dní sme mali bohatý zábavný program. Ale pozor, aj sme sa naozaj učili. Angličtinu s pani učiteľkou Prepilkovou a matematiku s pani učiteľkou Kapitulčinovou.Veď sme boli v škole v prírode JJJ. A okrem toho pani učiteľky každý deň bodovali poriadok na izbách. (Takže, milí rodičia, nevyšli sme z cviku!) Ráno nás zobúdzala vždy nejaká pesnička. Potom Huhňo ohlásil rozhlasom otázku dňa, napr. Aké je hlavné mesto Malty? Zábavy bolo až až … bingo, Eurocross, nočný pochod, disko, hry v prírode, futbal, trampolína a vždy nás sprevádzala Lessie <3. Na záver sme sa pofotili a s plačom nastúpili do autobusu. Bola to moja najlepšia škola v prírode! Chcela by som sa tam ešte niekedy vrátiť…

Anička, 6.A

 

V škole v prírode sme boli 5 dní. V nedeľu sme vyrazili a tešili sa na nové zážitky. Keď sme pricestovali, hneď sme si obľúbili animátorov. Večer bývali diskotéky. S animátormi sme zažili kopu skvelých príhod – napr. túru na Červený kameň, dielničky, super súťaže a zábavné aktivity. Každý deň bol bohatý program. Hrali sme aj nočnú hru. Pravidlá boli jednoduché – animátori nás strašili v lese a my sme sa báli. Cestu nám ukazovali sviečky. Boli sme v skupinkách po troch alebo po štyroch, aby to nebolo veľmi ľahké. Hňeď po skončení nočnej hry sme zaľahli do postelí a zaspali ako drevá. V piatok sme sa rozlúčili s animátormi, odfotili sa spolu a vyrazili domov s kopou zážitkov.

Janko, 6.A

 

Najlepšie bolo, že sme tu mohli byť spolu aj s animátormi – starostami. Ďakujem za všetky hry, ktoré ste pre nás vymysleli a za sladké odmeny. Ďakujem za všetky chvíle, ktoré sme strávili s vami. Aj s kamarátmi – spolužiakmi. Bola tu skvelá atmosféra a cítila som sa tu ako doma.

Veronika, 6.B

 

Škola v prírode pre mňa znamená niečo na čo nikdy nezabudnem. Animátori mi dali veľa dobrých rád, ktoré sa pokúsim dodržiavať. Keď niekto povie slovo “Euromesto”, veľmi sa poteším, lebo viem, že som tu zažila veľa nezabudnuteľných zážitkov a prekrásnych a vtipných chvíľ. Dúfam, že ešte niekedy prídem.

Anna Mária, 6.B

 

  

Posledná úprava Utorok, 27 Február 2018 10:05