Aktivity
Výtvarná súťaž

Naša škola získala grant od Ministerstva školstva v rámci rozvojového projektu ENVIROPROJEKT.
Súčasťou tohto projektu bola výtvarná súťaž na 1.stupni s témou Biodiverzita okolo nás. Žiaci nakreslili veľa krásnych obrázkov, z ktorých bolo ťažké vybrať tie najlepšie. Nakoniec učitelia prírodovedných predmetov vybrali tieto.
1. miesto: Natália Jarábková, 4.B
2.miesto: Natália Papáneková, 4.A
3.miesto: Dorotka Kachútová, 4.B

Posledná úprava Štvrtok, 16 November 2017 15:06
 
Odpadla nám hodina

Žiaci 1.C, 2.A, 2.B triedy sa 25.10. zúčastnili programu, ktorý zábavnou, atraktívnou, polyžánrovou formou vzbudil u detí záujem o témy odpad, triedenie, recyklácia, spaľovňa, zberný dvor, práca smetiara, či dôležitosť spoločenskej zodpovednosti jednotlivca. Tento program vytvorila trojica osvedčených a skúsených autorov z oblasti tvorby pre deti, spisovateľ Daniel Hevier, skladateľ Rastislav Dubovský a výtvarník Ľubo Guman, ktorý hravou a flexibilnou formou vzbudil u žiakov záujem o danú tému. Žiakom sa veľmi páčili piesne týkajúce sa odpadu. Žiaci sa tešili z predstavenia.

Mgr. Monika Kořínková

 
Olympiáda zo slovenského jazyka

V dňoch 27. - 28.10.2017 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka. V písomnej časti si zmeralo sily 33 žiakov 8. a 9. ročníka, 6 najlepších postúpilo do 2. kola, ktoré bolo zamerané na rečnícky prejav. V silnej konkurencii si s úlohami najlepšie poradila Saška Kovárová z 8.B a zároveň získala miestenku do okresného kola, kde bude našu školu reprezentovať. Víťazke srdečne blahoželáme!
1. miesto - Saška Kovárová - 8.B
2. miesto - Ema Kissová - 9.A
3. miesto - Pavol Vanek - 9.B

Posledná úprava Sobota, 04 November 2017 22:43
 
Čítanie 1.A

Po zvládnutí všetkých samohlások sa dnes naše hlavičky - makovičky z 1.A s chuťou pustili do nového písmenka M. S veľkým nadšením skladáme slová a už vieme napísať i to najkrajšie slovo na svete MAMA. Čo na tom, že je november. Mamky, mamičky ľúbime Vás po celý rok, nielen na Deň matiek.

Posledná úprava Sobota, 04 November 2017 22:28
 
Sila ľudskosti

Sila ľudskosti – to je názov filmu, ktorý sme so študentmi gymnázia a žiakmi 9. ročníka videli v kine Mladosť. Je to dokument, ktorý rozpráva príbeh Nikolasa Wintona, človeka, ktorý zachránil viac, ako 6 stoviek židovských detí z predvojnového Československa. Dostal ich do Anglicka, zabezpečil im adoptívne rodiny a postaral sa o to, že neskončili v koncentračných táboroch ako ich rodičia a ostatní príbuzní. Toto sú vyjadrenia žiakov 9. ročníka o tom, čo si z filmu odniesli.

A. Straková

Posledná úprava Štvrtok, 26 Október 2017 09:37
Pokračovanie
 
«ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec»

Strana 1 z 39